Erasmus+

00:54 0Kommentaarid

Antud postitused kirjutan võimalusest näha võileivahinnaga või suisa tasuta Euroopat ja seda ümbritsevaid riike, saada rohkesti rahvusvahelisi tutvusi ning sõpru ja osaleda just selleteemalistel noortevahetustel ning koolitustel, mis endale huvi pakuvad.
2013. aastal leidsin võimaluse veeta peaaegu olematu eelarvega 2 nädalat Sloveenias. Lennukid, bussid, majutus, toitlustus, kohapealsed tuurid, päevased töötoad ja kõik muu läks maksma ei rohkem ega vähem kui 100 eurot! Esimene suurem kogemus süstis minusse pisiku, mis viis järgnevate kuude jooksul kaheks nädalaks keskkonnateemalisele noortevahetusele Rumeenia mägedesse ning täpselt sama pikaks ajaks sportima Atlandi ookeani kallastele Portugali. Sama aasta sügisel külastasin meie põhjanaabreid ja uus aasta algas hoopis uue hooga: 2014. aasta jaanuari algul sain võimaluse käia noorsooteemalisel koolitusel Aserbaidžaanis ning märtsikuus fotograafiaga seotud noortevahetusel Moldovas. Valdava osa juunikuust veetsime vabatahtliku töö korraldamist arendaval koolitusel Musta mere ääres Gruusias. Mitmeid kuid ja maid hiljem jõudsin sotsiaalse ettevõtlusega seotud koolitusele Walesi ning praeguseks olen käinud juba mitmel teiselgi reisil :)
Kõiki neid võimaldas ja teeb seda edaspidigi Euroopa Liidu poolt rahastatud Erasmus+ programmivõrgustik.

Eestis vahendavad projekte:
Seiklejate Vennaskond – http://seiklejatevennaskond.blogspot.com/
Noored Ühiskonna Heaks – http://nyheaks.blogspot.com/ 
EstYES - http://www.estyes.ee/ 
Continuous Action - http://www.continuousaction.ee/

Kõige enam soovitan uurida Seiklejate Vennaskonna projekte, sest organisatsioon toimib vabatahtlikkuse põhjal ja ei võta endale osalejatelt mingisugust tulu. Lisaks oli neil Eesti mastaabis 2014. aastal kõige rohkem rahvusvahelisi projekte!

Edukaks kandideerimiseks tuleks rõhuda eelkõige kahele asjale: kuidas oled sina projekti jaoks kasulik ja mida saab projekt teha sulle. Kui nendele on põhjalikud vastused olemas, on tõenäosus suur! Suurim nõudlus projektidele on aga suvel ja puhkustel, mistõttu soovitan hea ajaplaneerimisega kandideerida nendele programmidele, mis on kas tavapärase kooli või töö ajal.