Odavlennureisid - kuidas leida soodsaimaid pakkumisi?

09:42 0Kommentaarid

Odvalennureis on parim viis, kuidas iseseisvalt ja sõltumatult maid avastada, olgu selleks soov Vahemere-maades palmide all puhata, tuntumaid Lääne-Euroopa linnu kaeda ja sealsetes kaubanduskeskustes käia või külastada sõpru, kes kuskilt kaugemalt.


Kui odav on odav? Parimatel päevadel 3, kuid reeglina 20-30 eurot lennu eest. 2013. aasta lõpus lendasin Tallinnast Oslosse vaid 15 euroga, mis on samaväärne ühel õhtul paari joogi peale kulutatud summaga. Ja sealt liikusin edasi Pariisi täpselt sama summaga, mis tähendab, et kahel õhtul jookide peale kulutatu on võrdväärne lennupiletiga Pariisi!

Sihtkohtade leidmine

Euroopas on 2 peamist odavlennufirmat, Ryanair ja Wizzair, millest esimesel on Eestist reisides rohkem pistmist, kuna lähimad lennud väljuvad nii Tallinnast kui Riiast, mis tähendab Tartust pärit inimesele peaaegu et sama vahemaad.

Nii Ryanairi kui Wizzairi kodulehtedel olevate kaartide pealt saab näha kõikvõimalikke ettevõtetega seotud lennujaamasid üle kogu Euroopa ja kaugemalgi:


Kaartidelt on näha, et nii Ryanair kui Wizzair katavad suure osa Kesk-Euroopast, kuid esimesel on suurem rõhk Lääne- ning teisel Ida-Euroopal.

Kui klikkida Ryanairi lehel oleva interaktiivsel kaardil Tallinna peale, näeb siniste punktidega märgistatud lennujaamasid, millega Tallinnal on (pool)aktiivne lennuliin. See tähendab, et pealinnast saab lennata kõikidesse alloleval kaardil välja toodud paikadesse ning Milaanosse ja Barcelonasse, mis kaardi peale paraku ei mahtunud :)


Super! Soodsad lennud nii Norrasse, Inglismaale, Iirimaale, Saksamaale kui Itaaliasse ja Hispaaniasse. Meedias ju tehtud mitmeid katsetusigi, et soodsam on osta riideid Ryanairiga Saksamaal ja Inglismaal käies kui Eesti poode külastades!

Paraku on Tallinn üks väiksemaid Ryanairi "jaamasid" ja sealt pääseb vaid 8-sse paika 189-st. See tähendab, et enamus kaardi peal olevaid siniseid punktikesi jääb ühe lennu kauguselt kättesaamatuks. Küll aga on kõik pealinnaga ühendatud sihtkohad suuremad nn keskused, kust lennud lähevad hoopis rohkematesse paikadesse.

Detailne reisi planeerimise kirjeldus

Oletame, et soovin endale sünnipäevaks (22. mai) panna kokku meeldejäävat ja lahedat trippi.

Kaardil Tallinnale klikkides tuleb valik parimate lennuhindadega, mis annavad ettekujutuse, kui palju võib üks või teine sihtkoht kukrut kergendada. Täpsema aja planeerimiseks tuleks aga vajutada nimekirja all olevale nupule "Show more prices".

Tallinn on pisike, kuid sihtkohad suured!
Edasi avaneb aken, kus saab enda jaoks valida lennuks sobivad kuupäevad ('Departure Date') ning maksimaalse piletihinna ('Price'). Kuna sünnipäev on 22. mail, jätan alles kõik lennupakkumised 15.-25. maini.

Ülaloleval pildil on näha, et esimene pakkumine tuli 19. maiks Düsseldorfi, mistõttu hakkan edasi uurima, kuivõrd eksootilisse paika on võimalik Saksamaalt paari järgneva päeva jooksul saada.

Reisi edasiseks planeerimiseks asendan lennujaama 'Tallinn' ära 'Dusseldorf Weeze'-iga. Arvestades, et soovin Düsseldorfis käia ringi päev või kaks, muudan ära ka välja 'Departure Date' ning otsin lendusid, mis lendaksid ajavahemikus 21.-23. mai.

Eelnevalt pildilt on näha, et Düsseldorfist saab Tallinnaga võrreldes lennata palju rohkematesse paikadesse. Valisin nimekirjast välja paar-kolm, mis tunduvad sünnipäevaks kõige ahvatlevamad: Aadria mere rannikul olev Zadar ja Marokos olevad Oujda ja Fez.

See tähendab, et ühe otsa lennupiletid maksaksid 55 eurot, mis pole külmalt kodumaalt Aafrikas oleva Maroko ja Alžeeria piirini lendamiseks üldse mitte palju :) Sellise plaaniga jõuaks 22. mail olevaks sünnipäevaks ilusasti kohale ja nädal-poolteist päikest nautida! Küll aga tekib küsimus, et kuidas tagasi?

Kuidas koju?

Arvestades, et planeerin reisi Marokosse, tuleb vaadata lennuhindasid nii Oujdast kui Fezist. Kasutades eelnevalt kirjeldatud süsteeme, näeb vähem kui minutiga, et Fezist naasemine on soodsam. Muutsin väljumiskuupäeva vahemiku 28. mai - 3. juuni peale, et saaksin Marokos viibida nädal-kaks. Ühtlasi palun otsingumootoril tuua välja vaid need piletid, mille hind on kuni 36 eurot.
Edasi tuleb jälgida sihtkohti. Teades, et Tallinnal on ühendus Milaano, Barcelona teise lennujaama ja Düsseldorfiga, keskendun viimasele ehk paigale, kust toimub ka varasem Marokosse minek. Sellelesamale lennule peale klikkides on näha, et lend stardib 2. juuni hommikul kell 09:50, mistõttu võib Düsseldorfist Tallinnasse planeerida samal päeval toimuvat õhtust lendu.

Sisestades ülemisse kasti Fezi asemel Dusseldorf Weeze ja alumisse Tallinn ning valides väljumiskuupäevaks 2. juuni, tuleb vaid üks vaste, millele peale vajutades tuleb ekraanile järgmine pilt:
Sellelt on näha, et lend Tallinnasse toimub 2. juunil kell 17:25 ning maksab 26 eurot. See tähendab, et pilet Marokost läbi Düsseldorfi Eestisse maksab kokku ligi 55 eurot ehk Tallinnast Marokosse ja tagasi tuleb lennupiletite eest tasuda 110 EUR!

Kokkuvõtlikult lendudest

Ülalolev näide on vaid üks võimalik stsenaarium. Ryanairi lennujaamasid on aga 189 ja eestlased on lisaks Tallinnale mugav sõita ka Riiast, kust lisandub küll 7-eurone lennujaamamaks, kuid piletihind jääb ikka soodsaks. Kui juurde lisada veel kõikvõimalikud Wizzairi sihtkohad, mida on Ryanairiga võimalik kombineerida, on võimalusi üle 250!

Et näha, kuidas leida parimaid lende Ryanairi ja Wizzairi sihtpaikadest ja Euroopast kaugemale, kliki siia: Soodsad lennud.

Kas tõesti kõik on nii lilleline, kui tundub?

Ryanairiga lennates toetate te paraku maailma ühte ebaeetilisimat ettevõtet, kus töötajate tingimused on kõike muud kui head. Lennuhindu proovitakse igal võimalikul moel hoida minimaalsena, mistõttu ei tohi Ryanairi meeskond kasutada näiteks ettevõtte pastakaid või elektrit, et telefone laadida.

Lisaks asuvad Ryanairi lennujaamad linnadest tihtipeale tiba kaugemal, mistõttu tuleb arvestada ka transpordikuluga maandumispaigast keskusesse. Sellele vaatamata jääb reisi üldhind endiselt soodsaks ja ebameeldivate üllatuste vältimiseks tuleb teha vaid pisut eeltööd :)

Majutus

Odavlendudega ilma nähes on tarvilik valida ka sobiv majutusviis, milleks on mitmeid võimalusi:
  1. Couchsurfing.com - platvorm, kus inimesed pakuvad ööbimiseks ilma igasuguse tasuta oma "diivaneid". Super võimalus, kuidas kohalike silme läbi uusi maid ja riike tundma õppida! Soovitan kasutada eestkätt Lääne-Euroopas, kus majutusettevõtete hinnad kallimad ja inimesed valmis uusi tuttavaid leidma ja aega nautima!
  1. Airbnb - platvorm, kus inimesed rendivad tubasid, kortereid ja suisa maju. Ehk teisisõnu on see hotell, ainult et kordades odavam, sest reeglina ei võeta tasu mitte inimese, vaid terve korteri pealt. Soodne kasutada Ida-Euroopa riikides: näiteks Moldova pealinnas Chisinaus saab 5 peale rentida korteri nii, et öö hind on 4 eurot inimese kohta!
  1. Tähtede all, kui ilm on ilus ja riik päikseline, või lennujaamas, kui järgmine lend läheb alles tulevasel hommikul :)

0 kommentaari: